Povedlo se nám

Velikonoční strom

DDM Kojetín se zapojil do letošní velikonoční výzvy DDM Olomouc a i díky nám se dohromady sešlo přes 4000 malovaných vajíček. Na fotografie všech velikonočních stromů se můžete podívat v kronice: https://www.ddmolomouc.cz/kronika/2024/2024-kraslic

 

Jarní prázdniny pro rodiče a děti – Kouty nad Desnou – 11. 2. – 16. 2. 2024

34 účastníků s námi strávilo krásných 5 dní na horách. I přes téměř jarní počasí se naši nejmenší lyžaři naučili lyžovat a ti pokročilejší se zdokonalili v lyžařských dovednostech. Již teď se těšíme na příští rok.

 

Příměstský tábor DUHOVÉ PRÁZDNINY – 12. 2. – 16. 2. 2024

Program pro děti na jarní prázdniny byl připraven v barvách duhy. Duha odedávna poutala pozornost lidí a představuje symbol štěstí. Pestře i hravě jsme se snažili pojmout výběr aktivit. Děti si vytvořily na památku keramické srdce na zavěšení, tašku s otisky, obrázek z písku a duhový obrázek na plátně. Na závěr jsme jeli na výlet do Dětského světa v Kroměříži.

 

Noc a den v DDM – 1. 2. – 2. 2.2024

Celorepubliková akce pro děti byla zaměřena na program o pololetních prázdninách. My jsme pro děti připravili bohatý program s přespáním na „domečku“. Začínali jsme ve čtvrtek večer a končili v pátek odpoledne. Všichni zvládli světelný tanec ve speciálně připravených kostýmech, vyzdobili si papírový profil hlavy pomocí oblíbených barev, podívali se na naše kino s kornoutem popkornu pro každého, absolvovali noční stezku při svíčkách a po spánku ve spacáku si další den natiskli na památku bavlněný polštářek. Bylo to intenzivní a moc příjemné!

 

Leden – únor 2024 – 4 lyžařské zájezdy na hory  

Celkem 4 neděle jsme strávili ve Ski areálu Kareš v Koutech nad Desnou, kde se 25 malých i velkých lyžařů a 10 snowboarďáků  zdokonalilo ve svých dovednostech.

Se zimní sezónou jsme se rozloučili karnevalem na sněhu. Děkujeme všem účastníkům, všem lyžařským instruktorům, naši milé řidičce Haničce (Autobusová doprava Kraťochová s.r.o.) a Ski areálu Kareš.

Florbalový turnaj 17.11.2023

V pátek 17.11. se naši mladí florbalisti zúčastnili turnaje v Kroměříži. Ze čtyř zúčastněných týmů jsme se umístili na krásném třetím místě, ale POZOR! V naší kategorii, což znamená volnočasové aktivitě, jsme byli první. Bohužel na tento turnaj dorazili pouze čtyři týmy a z toho dva byly kluby, které hrají klasickou ligu. Mám-li srovnat naše kluky s ligovými týmy, tak domácímu Kozlu pěkně zatopili ve druhém zápase a vítěznému Včelínu jako jediní v celém turnaji dali gól. Pro mě jako pro trenéra to byl obrovský úspěch a těším se na další společné turnaje. Rodičům děkuji za pomoc a podporu klukům. Florbalu zdar.

Lampionový průvod 16.11.2023

Ve čtvrtek 16. listopadu proběhla tradiční procházka s lampióny. Na Masarykově náměstí byly pro děti připraveny soutěže a celá akce vyvrcholila na hřišti za DDM Kojetín, kde všechny účastníky čekala sladká odměna, teplý čaj a občerstvení. Pobavit se mohli při světelné show a na minidiskotéce.

Cyprinus Carpio – rybářské závody Tovačov 9.9.2023

V sobotu 9. 9. 2023 uspořádal DDM Kojetín ve spolupráci s ČRS MO Tovačov  a s  rybářským kroužkem Cyprinus Carpio Kojetín (ČRS MO Tovačov) rybářské závody pro děti do patnácti let. Závody se uskutečnily na hradeckém rybníce v Tovačově a přihlásilo se 30 dětí, které byly rozděleny do dvou kategorií. Mladší do 11 let a starší od 12 do 15 let. Lovilo se na plavanou, položenou a na feeder. Za každý cm délky ryby byl započítán  1 bod. Po losovaní se děti rozešly na svá místa a o půl deváté se začalo lovit. V úlovcích převládal kapr do 50cm a občas karas. Největší úlovek byl kapr o délce 59 cm, kterého chytil Zdeněk Žilka.. Nejlepší závodníci nachytali kolem patnácti kusů ryb. Hodnotné ceny na závody věnoval ČRS MO TOVAČOV, TIMAR CZ a SARFIX PŘEROV. Velké poděkovaní patří také Rybářství Tovačov za umožnění pořádat závody.

Mladší kategorie – do 11 let

počet ryb celkem cm nejv. ryba-cm
1. místo Sulanský Karel Přerov 16 619 63
2. místo Dočkalová Gábina Přerov 15 613 53
3. místo Otáhal Lukáš Polkovice 17 554 47
4. místo Hanousek Václav Olomouc 13 425 56
5. místo Stoklásek Mikuláš Přerov 9 441 59

 

 Starší kategorie – 12-15 let

      počet ryb celkem cm nejv. ryba-cm
1. místo Krčmář Ondřej  Morkovice 15 606 57
2. místo Hřeblo Aleš Kojetín 11 420 52
3. místo Pazdera Martin Tovačov 10 403 47
4. místo Žilka Zdeněk Měrovice n.H. 6 288 59
5. místo Dočkal Dominik Přerov 6 236 57
6. místo Krištof Lukáš Kojetín 4 162 53

 Celkem se ulovilo189 ks ryb (7212cm)                                          

  

 

TIMÁR LIGA  2. ROČNÍK

Vyhlašovatelem a hlavním sponzorem dětské Timár – ligy byl TIMAR CZ.- MVDr. Marek Odložilík.  Soutěž pro mladé rybáře spojuje rybolov a všestrannou zručnost mladých závodníků. 2.ročníky TIMÁR LIGY se účastnila čtyřčlenná družstva dětí rybářských kroužků z Brna, Hulína, Kojetína (ČRS MO Tovačov) a Přerova. V letošním roce proběhly 3 kola závodní ligy. Každé kolo se skládalo ze dvou částí- a to z lovu ryb udící v plavané a z rybolovné techniky.

První kolo proběhlo v Přerově, druhé kolo v Jestřabicích na soukromém rybníce a ve čtvrtek 14.9.2023 se uskutečnilo poslední kolo na Grádě v Hulíně. V tomto posledním kole skončil náš Šimon Peštuka v jednotlivcích na bedně. Obsadil třetí místo.

Celkově naše družstvo (MO TOVAČOV) ve složení Aleš Hřeblo, Jakub Macháček, Šimon Peštuka a Vilém Válek obsadilo v letošní TIMÁR LIZE vynikající druhé místo za družstvem Brna.

Super výsledek.

Letem středem Hané 2023

Projekt Europe Goes Local – DDM Kojetín 2023

V roce 2023 se tým pod hlavičkou Domu dětí a mládeže v Kojetíně, ve složení Aleš Krchňák a Matouš Krchňák jako zástupci mládeže a Josef Kusák, pedagogický pracovník Domu dětí a mládeže Kojetín, zapojil do Europe goes local s projektem Letem středem Hané.

Letem středem Hané je regionální geocachingová hra, jejímž hlavním cílem je seznámit obyvatele Kojetína a okolí se zajímavými místy v blízkosti jejich bydliště. Pro letošní ročník bylo zvoleno dvacet zastavení v mikroregionu Střední Haná a blízkém okolí Kojetína (viz Obr. 1). Hra je koncipována tak, aby se návštěvníci mikroregionu dozvěděli o zajímavostech přírodního, kulturního i historického charakteru a vyvrací tvrzení, že se v okolí Kojetína nenachází nic přitažlivého a unikátního, co by stálo za návštěvu.

Hra funguje tak, že si návštěvníci, či obyvatelé mikroregionu, jež se do ní chtějí zapojit, vyzvednou na jednom z informačních center v regionu (Kojetín, Němčice nad Hanou, Tovačov) brožuru, ve které naleznou informace o umístění jednotlivých zastavení, informace o daných místech, tipy na další výlety, a hlavně souřadnice razítek, které se na daných místech nachází (viz Obr. 2). Následně mají možnost si místa během tří měsíců (od 1. 7. do 30. 9. 2023) projít, či projet na kole a posbírat do brožury razítka (viz Obr. 3). U každého zastavení se navíc nachází informativní plakát na téma fairtrade, který má za úkol hráče s touto problematikou seznámit. Po navštívení veškerých míst a sesbírání všech razítek odevzdají hráči na informačních centrech ústřižek z brožury, díky čemuž se zapojí do slosování o hodnotné ceny.

Hlavním cílem hry je hráče seznámit s mikroregionem Střední Haná, jeho přírodou, historií i kulturou. Mezi další cíle projektu patří motivovat hráče k pohybu, informovat je o problematice fairtrade a udržitelného rozvoje.

Příprava projektu probíhala od listopadu roku 2022, kdy byl tým svolán, a byly stanoveny cíle projektu, následoval návrh programu a výběr zajímavých míst. O těchto místech bylo následně nutné dohledat potřebné informace a vytvořit brožury. Následovalo zajištění financování projektu a následný tisk brožur a rozmístění razítek (viz Obr. 4). Od 1. 7. 2023 je hra k dispozici návštěvníkům.

K dnešnímu datu (30. 8. 2023) bylo vydáno 596 brožur z celkového objemu 1000 výtisků. Tento objem výtisků byl možný díky finanční spoluúčasti Domu zahraniční spolupráce v rámci projektu Europe Goes Local v celkové hodnotě 20 000 Kč. Z této částky byl zafinancován tisk brožur (celková suma 16 995 Kč) a za zbylé finanční prostředky (3005 Kč) byly zakoupeny náhradní razítka a odměny pro účastníky. Díky finanční spoluúčasti dalšího z partnerů – mikroregionu Střední Haná, bylo možné zakoupit originální razítka na stanoviště.

Letem středem Hané 2023 bude návštěvníkům dostupné do 30. 9. 2023. Do tohoto data je třeba sesbírat všechna razítka a odevzdat ústřižky z brožury. Všichni hráči, kteří stezku absolvují kompletně, budou odměněni drobnou pozorností, a zároveň budou zapojeni do slosování o hodnotnější ceny. K dnešnímu dni (30. 8. 2023) bylo odevzdáno 27 ústřižků. Dle zkušeností z minulého ročníku předpokládáme, že se počty jak vydaných brožur, tak odevzdaných ústřižků budou během září ještě výrazně zvyšovat.

Léto 2023 na maximum

Během letošních prázdnin DDM Kojetín uspořádal pět pobytových a osm příměstských táborů, kterých se zúčastnilo přes 320 dětí.

Všem dětem i „dospělákům“ děkujeme za krásné prázdninové zážitky a těšíme se opět na setkání.

European Citizenship – as we see it

Ve dnech 24 – 27. 08. 2023 jsme společně s našimi partnery realizovali projekt s názvem European Citizenship – as we see it.

Více zde

Den dětí 2023

Červen byl na DDM Kojetín ve znamení oslav dne dětí.

Ve spolupráci s Měks Kojetín jsme uspořádali 1.6.2023 na Masarykově náměstí dětský den se soutěžními stanovišti s pohádkovými postavami. Nechyběla bublinová a balónková show, kolotoče ani pohádka Tři prasátka Divadla Koráb.

10.6.2023 proběhla ve spolupráci s MS Morava Kojetín akce Havaj na střelnici. Zde na děti čekala soutěžní stanoviště, střelba ze vzduchovky, jízda na poníkovi, ukázka hasičské techniky, skákací hrad, tvořivé dílničky a na závěr i pěna od hasičů. Pro hladové byl výborný srnčí guláš a cigáro z udírny a jiné občerstvení.

17.6.2023 jsme jeli do Měrovic a zakončili tak dětské oslavy Olympijskými hrami. Děti si mohly projít soutěžní stezku, vyrobit své originální medaile a hlavně si užít spoustu zábavy.

Hanácká desítka 6.6.2022

V neděli 6. června jsme pořádali 8 ročník Hanácké desítky.

Po covidové přestávce v roce 2020 a 2021 se na koupališti v  Kojetíně sešlo celkem 89 běžců a to  72 mužů a 17 žen, z toho kategorie z mikroregionu Střední  Haná  10  mužů a 6 žen, kteří závodili v hlavním závodě na 10,4 km.

Trať běhu byla tříkolová a vedla kolem nového kempu, po nové cyklostezce kolem řeky Moravy, ve stínu stromů alejí Špalír , kolem nového biotopu a po upravených cestičkách kolem rybníka, kde je radost běhat ve stínu u vody.

V letošním ročníku byly zařazeny i běhy pro děti. Většinou se zúčastňují děti rodičů, kteří běží desítku. O to více bylo potěšující, že se běhu zúčastnila i skupina  dětí z Atletiky Chropyně s vedoucí Mgr. Kateřinou Majtanovou, které si vyzkoušely běh i v Kojetíně.

Sportovní úroveň byla velmi dobré úrovni, kterou každý rok zajišťuje, že běh je zařazen v seriálu běhu Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje i Vyškovské běžecké tour. A kvalitní tým běžců z AK Drnovice. I letos obsadili čelní místa. Tomáš Steiner s časem 35:30 se stal vítězem desítky již počtvrté a Irena Pospíšilová s časem 42:25 již potřetí. I v ostatních  kategoriích dosahují běžci solidních časů. Letos  se běželo sice za poměrně teplého počasí a díky výběru trasy se běželo hodně ve stínu a kolem vody.

Nerychléšim Hanákem a Hanačkou pro letošní rok se stali Jiří Matoušek s časem 42:26 z Kojetína a Olga Čechmánková s časem 47:12 z Tovačova.

Velké poděkování patří panu Jaroslavu Bělkovi, který je „otcem“ závodu za spolupráci a velkou pomoc při přípravách a organizaci.

Kategorie se jmény vítězů

v kategorii příchozích            na 1,2 km : 24 dětí  /10 H + 14D    na 2,4 km: 6 děti /2H + 4D/

Kategorie Vítěz Klub Čas
M 18 Steiner Tomáš AK Drnovice 35:30
M 40 Soural Lukáš VSK UNI Brno 36:14
M 50 Kadidlo Jiří Běháme Třebovou 42:06
M 60 Mück Arnošt Hranice 46:59
M 70 Kudlička Svatopluk LRS Vyškov 48:06
Z 18 Pospíšilová Irena AK Drnovice 42:25
Z 40 Čechmánková Olga ADTEAM Tovačov 47:12
Z 50 Grulichová Simona AK Drnovice 48:48
M MSH Matoušek Jiří Kojetín 42:26
Z MSH Čechmánková Olga Tovačov 47:12
Příchozí 1,2 km Kotolan Adam/10 let Němčany 4:52
Příchozí 1,2 km Hrabovská Lucie/8 let AHA Vyškov 5:16
Příchozí 2,4 km Štábl David  /14 let Kojetín 9:02
Příchozí 2,4 km Rončáková Tereza / 14 let Bělkovice – Lašťany 11:18

 

Díky štědrosti sponzorů i v této době, kdy ceny všeho jdou nahoru, jsme připravili pohoštění, ceny a další požitky, aby si účastníci odnesli z Kojetína jako vždy příjemné zážitky a rádi se sem vraceli.

Stavební firmě Středomoravské stavby panu Šramkovi za finanční podporu

firmě Accolade panu Makovcovi za finanční podporu

Městu Kojetín za finanční podporu a hodnotné  dárky od roku 2013

České průmyslové zdravotní pojišťovně za finanční podporu od roku 2013

Firmě PTÁČEK pozemní stavby za finanční podporu od roku 2013

LÉKARNĚ U ZLATÉHO LVA RNDr. Hálkové za finanční podporu od roku 2013

AGRODRUŽSTVU MORAVA paní Haně Zgodové za stálou finanční podporu

Mikroregionu Střední Haná předseda Jaroslav Léznar  za finanční podporu

Hanácké kyselce Horní Moštěnice za kyselky /hanácká kyselka = hanácký běh/

panu RNDr. Rudolfovi Kalovskému za jejich dovoz a podporu od roku 2013

EVILE Kojetín manželům Šťastníkovým za stuhy na medaile od roku 2013

Mlýnu Kojetín panu Kantorkovi za obilné klíčky od roku 2013

PROPALu Kojetín manželům Horákovým za věcné dary od roku 2013

BALMATu Kojetín za věcné dary od roku 2013

TECHNISu Kojetín za věcné dary a poskytnutí zázemí koupaliště

Stavebninám Kojetín paní Hudečkové za věcné dary

Albertu Kojetín panu manažerovi Hejníkovi za zdravý výživový dar

Úspěch modelářů v Šumperku

Kluci, současní i bývalí členové kroužku na DDM v Kojetíně, se sešli (a někteří jen svými modely doplnili) a jeli jsme do Šumperka na Modelfest v sobotu 30.října 2021. Byla to třetí soutěž v Šumperku a měli jsme modely do několika kategorií. Přes 130 modelářů vystavilo přes 800 modelů z plastu, papíru a dalších materiálů, s tématikou letadel, bojové techniky, ale i automobily, motorky, figury, Sci-Fi atd.

Kulturní dům byl plný a stoly skoro občas nestačily pojmout to množství modelů. Sešlo se i něco dalších atrakcí z Čech, Slovenska a Polska. Přes toto velké množství se naši kluci opět prosadili a se svými modely automobilů získali první tři místa v jejich kategorii. I další modely byly v zájmu ostatních a bylo o čem si popovídat.

Rybářské zkoušky mládeže

V pátek 4. 3. 2022 proběhly za účasti předsedy ČRS MO Tovačov MVDr. Marka Odložilíka a hospodáře Romana Uherka rybářské zkoušky nových členů našeho rybářského kroužku. Zkoušek se zúčastnilo sedm dětí a všichni je zdárně zvládli.

Velikonoční strom

DDM Kojetín se zapojil do letošní velikonoční výzvy DDM Olomouc a i díky nám se podařilo překonat loňský rekord o 1 990 kraslic. Dohromady se tak sešlo neuvěřitelných 5 476 malovaných vajíček. Na fotografie všech velikonočních stromů se můžete podívat v kronice: https://www.ddmolomouc.cz/kronika/2022/2022-kraslic

Úspěchy  kroužků DDM Kojetín